Yağ Eritme ve Vücut Sıkılaştırmada HIFU/Odaklı Ultrasound:

HIFU ultrasound, ses dalgalarıyla çalışan bir sistemdir. Ultrasound ses dalgalarını bir mercek gibi toplayıp istenilen mesafeye odaklar. Fraksiyonel olarak, yani aralıklı atışlar yaparak sadece ulaşmasını istediğimiz mesafede termal etki ile ısı enerjisi oluşturur. Derinin üst tabakasında bir hasar oluşturmadan, deri altında bulunan alanlarda etkili olur.

HIFU ‘Vücut Başlığı’ ile; Deri altında bulunan yağ dokusunda, sadece belirli mesafede bulunan yağ hücrelerine odaklanarak  ultrason dalgaları ile bu mesafedeki hücreleri parçalar. Parçalanan ve  yağ hücrelerinden çıkan trigliserit ve hücre artıkları, vücudun doğal fizyolojik ve metabolik yolları ile atılır.

Vücut Uygulama Alanları:

  • Kol iç bölgesi sarkma;
  • Bacak iç bölgesi sarkma;
  • Karın yağ fazlalıkları, sarkma;
  • Sırt ve bel yağ fazlalıkları;
  • Basen yağ fazlalıkları

Etkileri:

Vücut şekillendirme, yağ parçalama ve cilt sıkılaştırma oluşturur. Hedeflenen tedavi bölgesinde homojen yağ azalması sağlar, düzensiz yağ dağılımı oluşturmaz.

HIFU tedavisi doktor kliniğinde  uygulanır ve yaklaşık yarım saat ile bir saat arasında sürer. Odaklı ultrason sayesinde ciltte hasar, şişme gibi yan etkiler oluşmaz; böylece günlük yaşantınıza aksamadan devam edebilirsiniz.

HIFU uygulaması bir zayıflama yöntemi değildir.  Diyet ve spor sonrasında kalan bölgesel yağ fazlalıklar, sarkmalar için uygulanmaktadır.