Ameliyatsız Yüz Germe

HIFU, ultrasound ses dalgalarıyla çalışan bir sistemdir. Ultrasound ses dalgalarını bir mercek gibi toplayıp istenilen mesafeye odaklar. Fraksiyonel olarak -yani aralıklı atışlar yaparak- sadece ulaşmasını istediğimiz mesafede termal etki ile ısı enerjisi oluşturur. Derinin üst tabakasında bir hasar oluşturmadan, deri altında bulunan alanlarda etkili olur ve ameliyatsız yüz germe istenildiğinde, HIFU tek seansta yüz liftingi sağlar.

Yüz için kullanıldığında ise yüzün askısını oluşturan SMAS katmanına ulaşır.

SMAS tabakasında, herhangi bir cerrahi işlem yapılmadan etki oluşturulduğu için, iyileşme süresine de gerek kalmadan doğal yüz germe etkisi sağlar. Sarkmış cilt yeniden toparlanarak  kalkar. Ayrıca oluşturduğu ısı etkisiyle kollajen üretimini tetikleyerek, deri kalitesini artırır ve kırışıklar azalır.

Yüz Uygulama Alanları:

  • Yüz ovalinin toparlanması;
  • Çene hattının belirginleşmesi;
  • Gıdı toparlama;
  • Boyun germe;
  • Kaş kaldırma

Uygulama ve Etki Süresi:

Tedavinin etkisi ile oluşan kollajen ve SMAS tabakasındaki germe, 1.5-2 yıl süreyle etkisini göstermektedir. Uygulama süresi, yapıldığı bölgeye bağlı olarak 30 ile 60 dk arasında değişebilir.

İstenilen etki 3 ay içinde ortaya çıkarken, uygulamanın hemen bitiminde %10’luk etki başlamış olur. Yüz ve boyun bölgesinde uygulama sonrası bir miktar incelme görülürken, deride sıkılaşma ve parlaklık, gözle görülür düzeyde fark edilir.

HIFU Teknolojisi; Yüz germe, cerrahi tedavi istenmeyen zamanlarda veya cerrahi tedavi ihtiyacını ertelemek amaçlarıyla uygulanmaktadır. Yüz germe ameliyatlarındaki yüksek gerginliği sağlamamakla birlikte, bir cerrahi işlem olmadığı için tedavi uygulamasından hemen sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Etkisi 3 ay içinde belirginleştiği için sosyal hayatınızda doğal bir görünüm sağlanır.

HIFU Vücut Başlığı ile; Deri altında bulunan yağ dokusunda, sadece belirli mesafede bulunan yağ hücrelerine odaklanan ultrason dalgaları ile, bu mesafedeki hücreleri parçalar. Parçalanan ve yağ hücrelerinden çıkan trigliserit ve hücre artıkları, vücudun doğal fizyolojik ve metabolik yolları ile atılır.

Vücut Uygulama Alanları:

  • Kol iç bölgesi sarkma;
  • Bacak iç bölgesi sarkma;
  • Karın yağ fazlalıkları, sarkma;
  • Sırt ve bel yağ fazlalıkları;
  • Basen yağ fazlalıkları

Vücut şekillendirme, yağ parçalama ve cilt sıkılaştırma oluşturur.

Hedeflenen tedavi bölgesinde homojen yağ azalması sağlar; düzensiz yağ dağılımı oluşturmaz.

Odaklı ultrason sayesinde ciltte hasar, şişme oluşmaz; günlük yaşantınıza aksamadan devam edebilirsiniz.

HIFU uygulaması bir zayıflama yöntemi değildir. Diyet ve spor sonrasında kalan bölgesel yağ fazlalıklar, sarkmalar için uygulanmaktadır.

HIFU tedavisi doktor kliniğinde uygulanır ve yaklaşık yarım saat ile bir saat arasında sürer. Tedavi sonrası günlük yaşantınız aksamaz. Bu sayede günlük yaşantınıza hemen geri dönebilirsiniz.